راهنما و قوانین

شرایط ثبت آگهی

ثبت آگهی‌هایی که به هرشکلی، شامل موارد زیر باشند در نیاز پارس مجاز نیست:
مغایر با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه،

نقض حریم شخصی افراد،
آگهی‌های فروشی بدون تصویر در بخش‌های «مربوط به خانه» و «شخصی»،
استفاده از عبارات یا کلماتی مانند: خریدار، فروش، ویژه، رند، مفت، ارزان، نو، زیر قیمت، استثنائی، گوشی، حراج، ویژه و امثال آن و همچنین درج قیمت در عنوان آگهی،
توهین به ‌هر شکلی به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف،
استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص و یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدمات، که مخاطب آن کودکان نیستند،
استفاده از خط لاتین برای آگهی‌های فارسی،
هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد،
برنامه‌ها و روش‌های عبور از فیلترینگ، VPN، و یا خدمات یا کالاهای مربوط به نصب آنتن و راه اندازی ماهواره و یا اینترنت ماهواره ای،
ابزار و یا آموزش‌های نفوذ، خرابکاری، یا شکستن قفل، Hack و Crack،
فروش برنامه‌های نرم‌افزاری و یا کتابهای فاقد مجوز قانونی برای انتشار یا فروش یا موارد ناقض حقوق مؤلفان(Copyright)،
فروش جزوات درسی، کمک‌درسی و کنکوری بدون کسب مجوز از مرجع مربوطه،
شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه،
هر نوع مسابقه، قرعه‌کشی و بخت‌آزمایی (با جایزه و یا بدون جایزه)،
آگهی انجام پروژه‌های دانشجویی و دانش آموزی،
هر گونه سلاح گرم و سرد،
فروش مکمل‌های ورزشی،
کالا و خدمات مرتبط با سیگار یا ترک اعتیاد،
فروش دستگاه فلزیاب، گنج‌یاب، حفاری غیرمجاز یا وسایل مرتبط با آن،
خدمات مرتبط با همسریابی، دوست‌یابی، مشاوره خانوادگی و یا سایتهای دوستیابی،
اجاره، فروش و یا معرفی سایت‌های مربوط به فروش فیلم یا موسیقی به هر صورتی،
خدمات، دفاتر و شرکت‌های مرتبط با لیزینگ به جز نمایندگی‌های مجاز شرکتهای دولتی با ارائه مجوز،
ارائه فاکتور و پیش فاکتور جهت اخذ وام، حذف سهم بیمه کارفرما و مشابه آن،
هرگونه خدمات مرتبط با گرین کارت و یا اقامت کشورها و مسافرت و اخذ ویزا به کشورهای که از نظر قانونی تأیید شده نیستند،
خرید و فروش فیش حج تمتع،
خرید و فروش کلیه و اعضای بدن،
درخواست دریافت مبلغ به هر عنوان در متن آگهی،
درج شماره حساب در متن آگهی،
خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود،
معرفی سایت‌، کالا و یا خدماتی که به هر شکل و صورتی قصد رقابت با نیاز پارس و دوست و همکارش بازار اندروید را دارند،
خرید و فروش سگ!
خرید و فروش مواد غذایی و تقویتی،
نصب برنامه‌های جانبی موبایل و ویندوز،
پنل پیامک انبوه از آنجا که گاهی موجب آزار کاربر میشود،
درج آگهی‌های آموزشی بدون قراردادن اطلاعاتی در مورد مدرس،
درج آگهی در رابطه با خودروهای غیر قابل خرید و فروش در ایران،
درج مکرر آگهی هرچند متفاوت در یک روز،
قرار ملاقات غیر تجاری به صورت آنلاین،
آگهی های مربوط به محرمیت، صیغه و ازدواج،
املا یا جمله بندی نادرست،
آگهی‌های سیم‌کارت که شماره را در عنوان نمی‌آورند.
اصرار بر انتشار آگهی‌‌های سیم‌کارت در صفحهٔ «همهٔ آگهی‌ها»

جهت تسهیل و تسریع فرآیند تأیید و انتشار آگهی‌ها، نیاز پارس ممکن است در مواردی به ویرایش جزئی آگهی شما بر اساس قوانین بپردازد.

شرایط مشاهده و استفاده از آگهی‌ها

هرگونه استفاده از نیاز پارس به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. نیاز پارس هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ی نیاز پارس استفاده می‌کنند.
تلاش نیاز پارس، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.
مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهده شماست و نیاز پارس هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیر مستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما ازاین سایت ندارد.

نیاز پارس هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. آگهی‌ها توسط کاربران سایت هر لحظه قابل تغییر هستند و نیاز پارس در این زمینه، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت را نمی‌پذیرد و صرفا مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.
هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس یا موارد مشابه که به نیاز پارس ارسال می‌شود یا درآن قرار می‌گیرد، غیر محرمانه، عمومی و غیر قابل تملک تلقى خواهد شد و مسئولیت هر گونه استفاده از آن شامل باز تولید، افشاءِ، مخابره، نشر، پخش بر عهدهٔ فرستنده اطلاعات است.
نیاز پارس مختار است هر گونه پیام، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید و یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

هر لینک و مطلب و ادعایی مربوط به نیاز پارس که به واسطه‌ی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، مسئولیتش با خود این افراد است و نیاز پارس مسئولیتی در قبال آنها ندارد.
آگهی‌های نیاز پارس با هزینه‌کرد گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از نیاز پارس حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به نیاز پارس را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.
قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تاثیر این توافق نامه حاکم خواهند بود.

امن خرید کنید

از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آنها پیش از انجام معامله فراهم است.
هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.
اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد نیست. ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.
در صورت امکان، پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فرد دریافت کنید.

بیشتر احتیاط کنید وقتی…

قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌رسد.
فروشنده یا خریداری بی‌دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد.
می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در محلی امن مثل پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید.
می‌خواهید کالاهای مارک‌دار بخرید. بهتر آن است که در فروشگاه مربوطه ملاقات کنید تا از صحت آن‌چه اعلام شده، اطمینان یابید.

به خاطر داشته باشید:

در خرید پستی، شما قبل از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.
بهتر است نقدی معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.
در مورد برخی کالاها بهتر است درخواست فاکتور خرید و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید.
بهتر است قبل از تحویل کالا یا خودروی خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوطه از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

امکانات ویژه برای آگهی‌ها

درج آگهی در تمامی دسته‌بندی‌های نیاز پارس به جز دسته‌بندی کاریابی رایگان است اما شما می‌توانید با پرداخت مبلغی ناچیز آگهی خود را فوری کنید یا با نردبان به بالا باز گردانید تا سریع‌تر و بهتر مخاطبان آگهی‌های خود را پیدا کنید.

 آگهی‌های فوری

در حال حاضر با پرداخت مبلغ ۵٬۰۰۰ تومان قادر خواهید بود تا آگهی خود را برای مدت ۳ روز در بخش فوری قرار دهید. همچنین در مدت این ۳ روز آگهی شما با افزوده شدن دکمه فوری در کنار آن، ظاهری متمایز از دیگر آگهی‌ها پیدا خواهد کرد.

نردبان

شما با استفاده از نردبان می‌توانید آگهی خود را که مدت زمانی از انتشارش گذشته، مجدد به ابتدای فهرست آگهی‌ها در دسته‌بندی و شهر خاص خود باز گردانید. این آگهی تا زمان دریافت آگهی‌های تازه‌تر در ابتدای فهرست باقی می‌ماند. هزینه‌ی استفاده از نردبان ۲٬۰۰۰ تومان است.
درج آگهی در قسمت کاریابی
دسته‌بندی کاریابی که مخصوص کارفرمایان ایجاد شده است، تنها دسته‌بندی غیر رایگان نیاز پارس است که برای درج آگهی در آن پرداخت مبلغ ۱۰٬۰۰۰ تومان الزامیست. با پرداخت این مبلغ، آگهی شما به مدت ۳۰ روز در بخش کاریابی شهر مورد نظرتان قرار خواهد گرفت.

درج آگهی در قسمت کاریابی

دسته‌بندی کاریابی که مخصوص کارفرمایان ایجاد شده است، تنها دسته‌بندی غیر رایگان نیاز پارس است که برای درج آگهی در آن پرداخت مبلغ ۱۰٬۰۰۰ تومان الزامیست.
با پرداخت این مبلغ، آگهی شما به مدت ۳۰ روز در بخش کاریابی شهر مورد نظرتان قرار خواهد گرفت.

سوالات متداول

چگونه آگهی خود را روی نیاز پارس قرار دهم؟
می‌توانید به دو روش آگهی ثبت کنید:
وب‌سایت:
تنها کافیست روی «+ ارسال آگهی» بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید. از شهر انتخابی خود مطمئن شوید، اطلاعات آگهی را کامل کنید. پس از خواندن «شرایط استفاده»، بخش مربوط به پذیرش شرایط را تیک بزنید و آگهی را ارسال کنید. ایمیلی از جانب نیاز پارس به آدرسی که در متن آگهی قرار داده‎اید ارسال می‌شود. در صورتی که آن را تأیید کنید آگهی شما برای بازبینی ناظران ما فرستاده می‎شود.
برنامه‌ی اندرویدی نیاز پارس:
تنها کافیست علامت «+» بالای صفحه در برنامه را لمس کنید. از شهر انتخابی خود مطمئن شوید، قوانین را بخوانید و اطلاعات آگهی را کامل کنید. ایمیلی از جانب نیاز پارس به آدرسی که در متن آگهی قرار داده‎اید ارسال می‌شود. در صورتی که آن را تأیید کنید آگهی شما برای بازبینی ناظران ما فرستاده می‎شود.
چگونه خرید و فروشی مطمئن‌تر انجام دهم؟
نیاز پارس همانند نیازمندی‌های روزنامه‌ای، از هویت آگهی‌دهندگان ناآگاه است. پیشنهاد ما به شما اینست که اکیداً پیش از دریافت کالا مبلغ را به حساب شخص واریز نکنید و حتماً تنها از شهر خود و ساکنان آن به صورت حضوری خرید کنید. بهترین و امن‌ترین پیشنهاد ما برای انجام معامله، قرار گذاشتن در شعب بانک‌ها و انتقال پول پس از دریافت کالا در شعبه است. لطفاً راهنمای خرید امن نیاز پارس را نیز مطالعه کنید.
چگونه آگهی خود را حذف کنم؟
پس از تأیید آگهی، برای شما یک ایمیل ارسال می‌شود. تنها کافیست لینکی که در آن ایمیل آمده است را نگهدارید و از طریق آن هر زمان که خواستید آگهی را از نیاز پارس بکنید.
ایمیل تأیید آگهی را پاک کرده‌ام. حالا چگونه آگهی را حذف کنم؟
وب‌سایت:
روی علامت فلش در بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید، از منوی باز شده به بخش «مدیریت آگهی‌ها» بروید. ایمیل خود را وارد کنید تا آگهی‌های منتشر شدهٔ خود را دریافت کنید.
برنامهٔ اندرویدی نیاز پارس:
در برنامه اندروید نیاز پارس دکمه منو را فشار دهید و به بخش پشتیبانی بروید. از آنجا می‌توانید درخواست ارسال مجدد ایمیلی را که حاوی آگهی‌های فعال شما در نیاز پارس است، ارسال نمایید.
چرا شهر محل زندگی من در شهرهای نیاز پارس قرار ندارد؟
شهر‎ها بر‎اساس جمعیت در نیاز پارس قرار گرفته‎اند. اگر درخواست‎های همشهریانتان افزایش یابد حتماً شهر شما وارد لیست می‎شود.
چرا تأیید آگهی‎ها طولانی می‎شود؟
بررسی آگهی‎ها یک فرایند انسانی است و برای حفظ کیفیت نیاز پارس باید با دقت انجام شود. بازبینی‎ها توسط ناظران در ساعات و روزهای کاری انجام می‎گیرد. کمی تأمل کنید.
چرا آگهی‎های فروش رفته یا خریداری شده در نیاز پارس مشخص نیست؟
فرد آگهی‎دهنده باید آگهی‎ خود را پس از انجام معامله حذف کند. نیاز پارس، نیاز پارسی است که فقط آگهی‎ها به آن چسبانده می‎شوند و از آن کنده می‌شوند!
برای ویرایش آگهی منتشر شده چه کار باید کرد؟
از طریق صفحهٔ مدیریت آگهی، می‌توانید آگهی خود را ویرایش کنید.
چرا آگهی‎های شهر ما به‌روزرسانی نمی‎شوند؟
آگهی‎ها به ترتیب ارسال شدن در لیست بررسی ناظران قرار می‎گیرند و به همان ترتیب بازبینی می‎شوند.
مرتباً با پیام «آگهی تکراری است» مواجه می‎شوم، چه کاری باید انجام دهم؟
باید آگهی مشابه قبلی‌تان را از طریق لینکی که در ایمیل تأییدی برای شما فرستاده شده است حذف کنید و سپس مجدداً آگهی خود را بسازید.
کالای من در ۳ سوت روی نیاز پارس به فروش رفت! چگونه می‌توانم از این کار شما حمایت کنم؟
بهترین حمایت شما، ترویج نیاز پارس است. پس به دوستان خود بگویید!